Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny dozór za przemoc, uszkodzenie mienia oraz naruszenie miru domowego

Data publikacji 25.01.2023

Policjanci z Legionowa zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu wołomińskiego. Mężczyzna usłyszał zarzut stosowania przemocy wobec byłej partnerki, uszkodzenia mienia oraz naruszenia miru domowego. Za popełnienie tych przestępstw grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem oraz posiada zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej.

Policjanci z legionowskiej patrolówki zostali powiadomieni przez pokrzywdzoną o mężczyźnie, który dobija się do jej mieszkania. Natychmiast udali się pod wskazany adres, gdzie zastali 28-latka oraz zgłaszającą. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że jej były partner, uszkadzając drzwi wejściowe, wtargnął do jej mieszkania. Nie reagował na prośby kobiety o opuszczenia lokalu. Był w stosunku do niej agresywny i wulgarny. Jak relacjonował pokrzywdzona to nie pierwsza taka sytuacja. Wcześniej 28-latek zdemolował jej mieszkania, zniszczył telefon oraz odzież kobiety. Funkcjonariusze zatrzymali agresora i osadzili w policyjnym areszcie. 
Po zebraniu materiału dowodowego śledczy przedstawili mężczyźnie zarzuty stosowania przemocy, , uszkodzenia mienia oraz naruszenia miru domowego. Za popełnienie tych przestępstw grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora z prokuratury Rejonowej w Legionowie 28-latek został objęty policyjnym dozorem oraz posiada zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. 
Czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.
kom. Justyna Stopińska

Powrót na górę strony