Aktualności

Wpadł podczas legitymowania

Data publikacji 20.01.2023

Mundurowi z Legionowa zatrzymali 33-latka, u którego ujawnili środki odurzające. Tester narkotykowy wskazał na mefedron. Mężczyzna już usłyszał zarzut z ustawy o przeciwdziałania narkomanii. Za posiadanie substancji niedozwolonych grozi kara do 3 lat pozbawianie wolności.

W środę w godzinach wieczornych policjanci patrolując ulice Legionowa postanowili wylegitymować mężczyznę, który na widok radiowozu wyraźnie przyspieszył kroku próbując uniknąć kontaktu z mundurowymi. Podczas czynności służbowych funkcjonariusze w odzieży mężczyzny ujawnili torebkę foliową z białym proszkiem. Podejrzewając, iż są to narkotyki wykonali wstępne badanie testerem, który potwierdził ich przypuszczenia i wskazał na mefedron.
Mieszkaniec powiatu został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia śledczy, po zgromadzeniu materiału dowodowego, przedstawili mu zarzut posiadania 5 gramów  środków odurzających. Teraz 33-latek za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Za posiadanie narkotyków grozi mu kara do 3 lat pozbawiania wolności.
Czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.
kom. Justyna Stopińska

Powrót na górę strony