Aktualności

Spotkanie z uczniami na temat cyberzagrożeń

Data publikacji 18.01.2023

Zagrożenia, które mogą spotkać młodych ludzi w Internecie były tematem przewodnim spotkania policjantów z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 w Legionowie. Policjanci wyjaśnili też, jakie konsekwencje prawne grożą nieletnim za popełnianie czynów zabronionych.

Wczoraj asp. Agata Halicka wspólnie z dzielnicową st. sierż. Anną Twaróg z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie spotkały się z najmłodszymi ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Legionowie. Tematem spotkanie była problematyka związana z Internetem oraz z zagrożeniami, jakie mogą spotkać młodych ludzi podczas korzystania z niego.
W czasie spotkań z młodszymi uczniami policjanci omówili przykłady nieodpowiedzialnych zachowań w sieci na podstawie kreskówek profilaktycznych. 


Funkcjonariuszki omówili m. in. bardzo istotny problem, jakim jest stosowanie przez młodzież cyberprzemocy,  a także przemocy rówieśniczej. Czasem młodzi ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że słowa napisane w sieci mogą kogoś zranić, a to, co raz zamieszczą w Internecie może tam zostać na zawsze (nawet jeśli oni usuną to ze swojej strony lub swojego profilu). Dlatego policjantki zwróciły uwagę na to, że uczniowie powinni uważać na to jakie zdjęcia zamieszczają w Internecie, ale również na to, jakie komentarze pozostawiają pod zdjęciami innych osób. 


asp. Agata Halicka/g.p
 

Powrót na górę strony