Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacz recydywista w rękach jabłonowskich policjantów

Data publikacji 30.11.2022

Intensywne czynności procesowe oraz wytężona praca operacyjna policjantów z Jabłonny doprowadziły do zatrzymania 28-latka podejrzanego o dwukrotne usiłowanie włamania do domu w budowie. Mundurowi namierzyli podejrzanego w poniedziałek w jednym z mieszkań w Legionowie. Mieszkaniec powiatu za popełnione przestępstwa odpowie w warunkach recydywy.

W czerwcu do jabłonowskiego komisariatu wpłynęło zawiadomienie o dwukrotnej próbie włamania do domu będącego w budowie. Sprawca  usiłował sforsować najpierw drzwi garażowe, a następnie okno balkonowe. Sprawą ustalenia i zatrzymania włamywacza zajęli się kryminalni.

Policjanci szybko wpadli na trop sprawcy. Choć podejrzany unikał spotkania z funkcjonariuszami, to i tak jego plan legł w gruzach. W poniedziałek rano policjanci z Jabłonny namierzyli i zatrzymali w jednym z mieszkań w Legionowie podejrzanego 28-latka.

Na podstawie zebranego przez śledczych materiału dowodowego 28-latek usłyszał zarzuty dotyczące usiłowania kradzieży z włamaniem. Jak ustalili funkcjonariusze  Mężczyzna działał w warunkach recydyw. W takim przypadku zagrożenie karą wzrasta o połowę. Mieszkańcowi powiatu legionowskiego grozi kara nawet 15-lat pozbawienia wolności.
Czynności  w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.

kom. Justyna Stopińska
 

Powrót na górę strony