Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy na spotkaniu z młodzieżą

Data publikacji 28.11.2022

Odpowiedzialność prawna nieletnich to temat, o którym policjanci rozmawiali z uczniami Powiatowego Zespołu Szkół ponadgimnazjalnych w Serocku. Wszystko po to, by wyjaśnić i uświadomić młodzież, jakie mogą być konsekwencje zachowań niezgodnych z prawem.

W ramach działań profilaktyczno-edukacyjnych uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej uczestniczyli w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa i odpowiedzialności prawnej nieletnich. Serocki dzielnicowy mł. asp. Jarosław Gos wraz z oficerem prasowym legionowskiej wyjaśnili młodzieży, kto to jest osoba nieletnia oraz jakie ma prawa i obowiązki.  Uczniowie dowiedzieli się, jak klasyfikowane są różne działania naruszające prawo i jaka grozi za nie kara. Policjanci wyjaśnili, co oznacza określenie „demoralizacja” i „czyn karalny”, omawiając jednocześnie kilka artykułów z kodeksu karnego. Mundurowi omówili także zjawisko cyberprzemocy oraz przypomnieli, że w sieci nie pozostaje się anonimowym.
Spotkania były bardzo interesujące, omówiono nie tylko teorię, ale pojawiły się również przykłady z życia. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie poruszanymi zagadnieniami, dyskutowali oraz zadawali pytania.
Mamy nadzieje, że uczestnictwo w tego typu wydarzeniach przyczyni się do wzrostu świadomości i odpowiedzialności uczniów za swoje zachowanie.
kom. Justyna Stopińska

Powrót na górę strony