Aktualności

Nietrzeźwa matka "opiekowała się" córeczką

Data publikacji 25.11.2022

Całkowitym brakiem odpowiedzialności wykazała się 34-letnia kobieta, która mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie opiekowała się swoją malutką córeczką. Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowy z Nieporętu otrzymał informację, że mieszkanka gminy najprawdopodobniej w stanie nietrzeźwości sprawuje opiekę nad kilkumiesięczną córką. Policjant natychmiast udał się pod wskazany adres, gdzie zastał 34-letnią kobietę wraz z niemowlakiem. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta ma w swoim organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. 

Nieodpowiedzialna matka została zatrzymana i trafiła do policyjnej celi. Dziecko po przebadaniu przez medyków zostało przekazane pod opiekę ojcu.

Po wytrzeźwieniu 34-latka usłyszała zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku. Za popełnione przestępstwo może jej grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Czynności w tej sprawie prowadzone są pod nazdorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.

O całej sytuacji został również poinformowany sąd rodzinny, który zbada sytuację opiekuńczo-wychowawczą dziewczynki. 

Policjanci w czasie codziennych służb sprawdzają każdą informację dotyczącą niewłaściwego sprawowania opieki nad dziećmi. Każdy sygnał o nietrzeźwych rodzicach jest sprawdzany po to, żeby właściwe podmioty mogły podjąć odpowiednie czynności i wyciągnąć konsekwencje wobec nieodpowiedzialnych rodziców.


kom. Justyna Stopińska/ea

Powrót na górę strony