Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki ukrył w bluzie i bieliźnie

Data publikacji 24.11.2022

Policjanci legionowskiej prewencji zatrzymali 37-latka, który podejrzany jest o posiadanie środków odurzających. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej. Narkotyki ukrył w bluzie i bieliźnie. Mieszkaniec powiatu legionowskiego już usłyszał zarzuty. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek w godzinach popołudniowych. Policjanci legionowskiej prewencji podczas pełnionej służby, na ulicy zatrzymali do kontroli kierującego citroenem. Mężczyzna po zatrzymaniu pojazdu próbował oddalić się z miejsce interwencji, jednak policjanci szynko i skutecznie mu to udaremnili. 
Mundurowi szybko dowiedzieli się czemu 37-latek chciał uniknąć kontroli. Policjanci w bluzie mężczyzny ujawnili torebkę strunowa z białym proszkiem. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Tam w toku dalszych czynności policjanci ujawnili kolejne środki odurzające. Tym razem 37-latek w bliźnie ukrył torebkę foliowa z białymi kryształkami. Zabezpieczone substancji zostały wstępnie przebadana. Tester wskazał na metaamfetaminę i MDPV o łącznej wadze blisko 15 gramów.
Mieszkaniec powiatu legionowskiego już usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Zgodnie z obowiązującymi przepisami posiadanie substancji psychoaktywnych zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.
Czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.
kom. Justyna Stopińska

Powrót na górę strony