Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny dozór za przemoc wobec najbliższych

Data publikacji 16.11.2022

Obowiązek stawiennictwa się w jabłonowskim komisariacie raz w tygodniu oraz zakaz zbliżania się do żony oraz córek nałożył prokurator na 54-letniego mieszkańca gminy. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów po niepokojącym zgłoszeniu od jego żony. Kobieta wyznała, że mężczyzna znęca się nad nią psychicznie i fizycznie nad rodziną i zdecydowała się złożyć zawiadomienie o przestępstwie. Teraz jej mężowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Jabłonny  zatrzymali 54-latka po tym, jak jego żona zgłosiła, że mężczyzna od kilku lat znęca się nad nią i córkami. Kobieta wyznała, że z obawy przed mężem wyprowadziła się z domu. Z przeprowadzonych przez policjantów ustaleń wynika, że mężczyzna od dłuższego czasu wszczynał awantury domowe w trakcie których szarpał i popychał kobietę, wyzywał i poniżał zarówno ją, jak i córki. Próbował kontrolować kobiety i ograniczał w życiu codziennym.
Mundurowi podjęli decyzję o jego zatrzymaniu 54-latka.
Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty za znęcanie się nad osobami najbliższymi. Na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator podjął decyzję o zastosowaniu wobec podejrzanego dozoru policji i zobowiązał go do zgłaszania się w miejscowym komisariacie raz w tygodniu. Dodatkowo mężczyzna ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.
Czynności w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.
Zareaguj!
Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań - przemoc się powtórzy.
Coraz więcej ofiar przemocy domowej szuka dla siebie pomocy i wie do kogo się po nią zwrócić. Domowi oprawcy nie mogą zaś czuć się bezkarni myśląc, że przestępstwo „czterech ścian” pozostanie tylko rodzinną tajemnicą.

kom. Justyna Stopińska
 

Powrót na górę strony