Aktualności

Kryminalni zatrzymali kolejne osoby z narkotykami

Data publikacji 22.09.2022

Kryminalni zatrzymali kolejne dwie osoby, które odpowiedzą za posiadanie środków odurzających. Do zatrzymania doszło na terenie gminy Nieporęt podczas kontroli drogowej. Ponadto okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy. Teraz mieszkańcami powiatu legionowskiego zajmie się sąd.

Policjanci wydziału kryminalnego legionowskiej komendy podczas patrolowania terenu gminy Nieporęt zwrócili uwagę na busa.  Podjęli decyzje o zatrzymaniu kierowcy do kontroli drogowej i sprawdzeniu, czy auto, którym jedzie, pochodzi z kradzieży.
Policjant podczas rozmowy z kierowcą i sprawdzania dokumentów auta, oprócz zapachu alkoholu poczuł wydobywający się z auta zapach marihuany. Wywiadowcy sprawdzili trzeźwość 31-letniego kierowcy, alkomat pokazał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto policjanci, mając podejrzenie, że w aucie mogą znajdować się narkotyki, przeszukali auto i w jednym ze schowków ujawnili marihuanę.  W wyniku kontroli policjanci zatrzymali kierowcę oraz pasażera pojazdu i przewieźli do jednostki Policji.
W toku dalszych czynności, w miejscu zamieszkania 23-letniego pasażera busa, policjanci również ujawnili środki odurzające. W torebce foliowej znajdował się susz roślinny.
Zatrzymani usłyszeli zarzuty. Obaj odpowiedzą za posiadanie narkotyków, dodatkowo 31-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Teraz mieszkańcami powiatu legionowskiego zajmie się sąd.
kom. Justyna Stopińska

Powrót na górę strony