Aktualności

Kolejni poszukiwani trafili za kratki

Data publikacji 16.09.2022

Na terenie powiatu legionowskiego zostały zatrzymane kolejne osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. Podstawą do zatrzymania trzech mężczyzn były nakazy doprowadzenia wydane przez Sąd Rejonowy w Legionowie. Mężczyźni zgodnie z dyspozycją sądu trafili do zakładów penitencjarnych celem odbycia zasądzonych kar.

Do jednostek Policji każdego dnia wpływają kolejne nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których policjanci wszczynają poszukiwania. W dalszej kolejności przystępują do działań, które mają na celu ujawnienie miejsca pobytu tych osób i ich zatrzymania. Wszyscy mężczyźni zatrzymani zostali w minioną sobotę.
Pierwszy z poszukiwanych mężczyzn został zatrzymany przez patrolowców z Nieporętu, dzięki uzyskanej informacji o miejscu przebywania osoby poszukiwanej. Mundurowi pod wskazanym adresem zastali poszukiwanego 44 –latka, który zgodnie z wyrokiem sądu do zakładu karnego trafił na 45 dni.
Drugi z mężczyzn wpadł w ręce mundurowych z Legionowa podczas legitymowania. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że 40-latek ma nakaz doprowadzenia do placówki penitencjarnej za przestępstwo nie alimentacji. Zgodnie z decyzja sadu pozostanie tam przez 365 dni.
Ostatni z zatrzymanych mężczyzn również był poszukiwany za nie płacenie alimentów. 45-latek został zatrzymany na terenie gminy Nieporęt przez patrolujących rejon policjantów. Mężczyzna również trafił do zakładu karnego, gdzie pozostanie przez 182 dni.
Policjanci przypominają, że za pomoc w ukrywaniu sprawcy przestępstwa grozi odpowiedzialność karna wynikająca z art. 239§1 kodeksu karnego.
kom. Justyna Stopińska

Powrót na górę strony