Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miał cofnięte uprawnienia, a pojazd nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia. Teraz 44-latkowi grożą poważne konsekwencje

Data publikacji 15.09.2022

Policjanci legionowskiej drogówki zatrzymali kierowcę hondy do kontroli drogowej Stanisławowie Pierwszym. W trakcie legitymowania okazało się, że ma on cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto auto, którym się poruszał nie miało ważnego ubezpieczenia. Zgodnie z obowiązującymi przepisami popełnił przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

W poniedziałek chwile przed północą policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie zatrzymali w Stanisławowie Pierwszym  do kontroli drogowej kierowcę hondę, która kierował 44 -latek. Podczas sprawdzania kierowcy  w policyjnych systemach, okazało się, że nie ma on uprawnień do kierowania. Zostały mu one cofnięte decyzją administracyjną przez uprawniony organ. Mundurowi uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę. W trakcie kolejnych sprawdzeń, okazało się, że samochód którym kierował nie posiada ważnego ubezpieczenia OC. Teraz sprawą kierowania cofniętych uprawnień zajmą się policjanci z pionu dochodzeniowo- śledczego. 
Zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi popełnianych przestępstw i wykroczeń drogowych, kierowca hondy popełnił przestępstwo, gdyż prowadził samochód, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. 
Ponadto kierowcy grożą kolejne konsekwencje, gdyż jazda pojazdem beż ważnej polisy OC skutkuje przekazaniem takiej informacji do Funduszu Gwarancyjnego co wiąże się z karą finansową.
kom. Justyna Stopińska

Powrót na górę strony