Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

POLICYJNY DOZÓR DLA SPRAWCY WŁAMANIA DO SKLEPU

Data publikacji 12.08.2022

Dzielnicowy wspólnie z funkcjonariuszem operacyjnym Komisariatu w Serocku zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do jednego ze sklepów na terenie Zegrza do którego doszło niespełna 10 godzin wcześniej. Sprawca po włamaniu do budynku ukradł zdrapki lotto, pieniądze oraz papierosy. Zatrzymany 42-latek trafili do policyjnego aresztu. Prokurator zastosował wobec zatrzymanego mężczyzny dozór policyjny.

3 sierpnia tuż prze 4 w nocy oficer dyżurny serockiej Policji otrzymał zgłoszenie o włamaniu, do którego doszło w jednym ze sklepów spożywczych na terenie Zegrza. Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze, którzy przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz ustalili, że sprawca po włamaniu do budynku ukradł zdrapki lotto, pieniądze oraz papierosy o łącznej wartości 5000 zł.
Niespełna 10 godzin później dzielnicowy wspólnie z funkcjonariuszem operacyjnym Komisariatu w Serocku pracując nad wyjaśnieniem tej sprawy, ustalili i zatrzymali mężczyznę, który miał związek z tym przestępstwem. Zatrzymany 42-latek został doprowadzony do policyjnego aresztu, a skradziony towar odzyskany.  
Na podstawie zebranych dowodów śledczy przedstawili mu zarzuty dotyczący kradzieży z włamaniem. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny. Teraz ich losem zajmie się sąd. 
Czynności w powyższej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Legionowie. 
Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
asp. Agata Halicka

Powrót na górę strony