Aktualności

Bezpieczna plaża – działania dzielnicowych z Serocka

Data publikacji 27.07.2022

Dzielnicowi z Serocka prowadzą działania na lokalnym kąpielisku, których głównym założeniem jest poprawa bezpieczeństwa, w tym zmniejszenie liczby utonięć wśród dzieci i dorosłych. Spotkania z plażowiczami prowadzone są w ramach kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno - edukacyjnej na rzecz bezpieczeństwa osób przebywających na wodach i terenach przywodnych pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Sezon letni i wysokie temperatury powietrza to okres, kiedy większość chętnie spędza czas nad wodą. Dlatego też swoje zadania związane z profilaktyką policjanci kierują w stronę osób wypoczywających. Celem działań edukacyjno - informacyjnych jest poprawa bezpieczeństwa, w tym uświadomienie o zagrożeniach związanych z niewłaściwym korzystaniem z uroków kąpieli.
W trakcie działań na plaży  seroccy dzielnicowi wspólnie z legionowską profilaktyk zadawali dzieciom pytania o to, jak postępować aby nie zgubić się na plaży zwłaszcza nad morzem, gdzie przebywa zdecydowanie więcej osób niż na plaży miejskiej. Mundurowi apelowali, zarówno do dzieci, jak i dorosłych, o korzystanie z kąpieli tylko wtedy, kiedy powiewa biała flaga, nieprzecenianie swoich możliwości pływackich. 
Plażowicze otrzymali również ulotki edukacyjno – informacyjne w zakresie zasad bezpieczeństwa nad wodą. Na zakończenie spotkania policjanci życzyli wypoczywającym miłego i bezpiecznego wypoczynku.
kom. Justyna Stopińska/e.b.

Powrót na górę strony