Aktualności

Zakłócenie ciszy nocnej zakończone ujawnieniem narkotyków

Data publikacji 27.07.2022

Legionowscy policjanci interweniowali na jednym z osiedlowych boisk w związku z zakłóceniem ciszy nocnej. Na miejscu zastali grupę osób, które zostały wylegitymowane. Efektem podjętej interwencji było zatrzymanie dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie środków odurzających. Jeden z zatrzymanych okazał się być również poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

Do interwencji doszło kilka dni temu po godzinie 22. Dyżurny otrzymał zgłoszenie o grupie osób na osiedlowym boisku, która zachowuje się głośno i zakłóca spoczynek nocny mieszkańców. Skierowani na miejsce policjanci na boisku zastali trzech mężczyzn. Osoby zostały wylegitymowane i sprawdzone w policyjne bazie. Okazało się, że jeden z nich, 47-latek jest poszukiwany przez legionowski sąd. Mężczyzna, na podstawie wydanego przez sąd nakazu doprowadzenia, ma do odbycia karę 6 miesięcy pozbawianie wolności z kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. 
Ponadto podczas interwencji 47-latek próbował ukryć przed mundurowymi środki odurzające, przekazując je stojącemu obok koledze. Jednak ten fakt nie umknął uwadze mundurowych i natychmiast zabezpieczyli pudełko z białym proszkiem.
Obaj 47-latkowie zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy. Narkotester wskazał, że zabezpieczony proszek to mefedron. Mieszkańcy Legionowa usłyszeli zarzut posiadania środków odurzających. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. 
Poszukiwany mężczyzna trafił do zakładu karnego, gdzie obędzie karę pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwo.
kom. Justyna Stopińska

Powrót na górę strony