Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Powiatowe obchody Święta Policji w Legionowie

Data publikacji 25.07.2022

W piątek o godzinie 13.00 przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Legionowie odbył się uroczysty apel z okazji 103. rocznicy powołania Policji Państwowej. W uroczystości Święta Policji wziął udział I Zastępca Komendanta Stołecznego Policji insp. Krzysztof Smela, starosta Powiatu Legionowskiego Pan Sylwester Sokolnicki oraz przedstawiciele samorządów miejskich i gminnych, a także wielu instytucji z terenu całego powiatu. Łącznie 56 legionowskich policjantów otrzymało nominacje na wyższe stopnie służbowe. Zaproszeni goście złożyli funkcjonariuszom i pracownikom serdeczne życzenia z okazji ich święta, a Komendant podziękował za trudną służbę na rzecz bezpieczeństwa obywateli.

Tegoroczne obchody Święta Policji w powiecie legionowskim rozpoczęły się o godz. 9.00 od uroczystej mszy świętej w kościele św. Jana Kantego w Legionowie, celebrowanej przez księdza Grzegorza Kucharskiego.
Uroczysty apel zgodnie z policyjnym ceremoniałem  rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru Komendy Powiatowej Policji w Legionowie i złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości Komendantowi Stołecznemu Policji.
Z okazji tegorocznego Święta Policji 56 legionowskich policjantów otrzymało akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wyróżnił nagrodą motywacyjną jednego funkcjonariusza. Jeden z policjantów, za wzorową służbę, został również wyróżniony przez Komendanta Głównego Policji. Za szczególną i wzorową działalność na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Starosta Legionowski wyróżnił 6 mundurowych, Prezydent Miasta Legionowo 10 policjantów. Pracę policjantów doceniły także samorządy gminne, Burmistrz Miasta i Gminy Serock nagrodził 5 mundurowych, Wójta Gminy Jabłonna wyróżnił 9 funkcjonariuszy, Wójt Gminy Nieporęt 8, zaś Wójt Gminy Wieliszew 8 policjantów.
Wszystkich przybyłych gości i policjantów przywitał Komendant Powiatowy Policji Legionowie nadkom. Krzysztof Pijanowski. Pan Komendant podziękował wszystkim policjantom i pracownikom legionowskiej komendy za codzienny trud służby i pracy. Swoje podziękowania skierowała także do rodzin funkcjonariuszy oraz władz samorządowych, które od wielu lat wspierają policyjne działania na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności.
Następnie głos zabierali zaproszeni goście. Podczas swojego wystąpienia insp. Krzysztof Smela podkreślił wysokie zaufanie społeczne do polskiej Policji i dobre wyniki w służbie policjantów garnizonu stołecznego. Podziękował także legionowskim funkcjonariuszom za codzienny trud oraz życzył satysfakcji z wykonywanych obowiązków i dużo spokoju. Pan Komendanta gratulując policjantom awansów i wyróżnień, jednocześnie życzył spełnienia w życiu zawodowym i prywatnym.
Do życzeń i podziękowań w imieniu samorządów przyłączył się również Starosta Legionowski Pan Sylwester Sokolnicki.
Po zakończeniu ceremonii odprowadzony został Poczet Sztandarowy, a dowódca uroczystości zameldował I Zastępcy Komenda Stołecznego Policji jej zakończenia.
Wyróżnionym i awansowanym na wyższe stopnie gratulujemy!

podkom. Justyna Stopińska
 

Powrót na górę strony