Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne małżeństwo w czasie wolnym od służby zatrzymało nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 31.12.2021

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał 49-latek, którego zatrzymało policyjne małżeństwo w czasie wolnym od służby. Mieszkaniec powiatu legionowskiego jechał audi, a styl jego jazdy wskazywał, że może prowadzić w stanie nietrzeźwości. Jak się okazało, posiadał także czynny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjantem jest się przez całą dobę. To nie praca a służba. Każdy, kto decyduje się na wstąpienie w szeregi Policji, doskonale o tym wie. Funkcjonariusze, również w czasie wolnym od służby, reagują w przypadku, gdy łamane jest prawo.

Tym razem udowodniła to policjantka z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V oraz jej mąż, wykładowca Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Funkcjonariusze w czasie wolnym od służby zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Policyjne małżeństwo w Michałowie Reginowie zauważyło jadący samochód. Styl jazdy kierującego audi wskazywał, że może być pijany. Policjanci szybko zareagowali, zatrzymali pojazd, siedzącemu za kierownicą mężczyźnie uniemożliwili dalszą jazdę i wezwali policyjny patrol.

Jak się okazało, 49-latek był pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,18 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna jechał samochodem pomimo obowiązującego go od sierpnia 2021 roku dziesięcioletniego, sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Teraz za kierowanie samochodem po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości i na zakazie mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Justyna Stopińska/ea

Powrót na górę strony