Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 17.06.2021

Przed nami okres wakacji. Jak co roku, policjanci ruchu drogowego będą dbać o bezpieczeństwo wszystkich podróżujących. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie zachęcają do kontroli autokarów przewożących dzieci i młodzież. Kontrole tych pojazdów odbywają się na parkingu przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Legionowie przy ul. Jagiellońskiej 26B w godzinach 6.30-8.00 po wcześniejszym zgłoszeniu.

Aby wyjeżdżające w trasę autokary z dziećmi i młodzieżą bezpiecznie dotarły do miejsca wypoczynku, a później szczęśliwie wróciły do domów, policjanci przeprowadzają kontrole autokarów.  Sprawdzane są między innymi: limit dopuszczalnego czasu jazdy, trzeźwość kierującego i stan techniczny pojazdu.

Legionowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kontrolują autokary  na parkingu przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Legionowie przy ul. Jagiellońskiej 26B w godzinach 6.30-8.00.

Kontrole dokonywane są na podstawie telefonicznego lub pisemnego  zgłoszenia do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie pod numerami telefonów:

  • 47 724 82 20 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00
  • 47 724 82 13 całodobowo dyżurny KPP Legionowo.  

Prosimy, aby w miarę możliwości, jak najwięcej pojazdów było kierowanych przed zabraniem dzieci na wyżej wskazane miejsce. Pozwoli to na sprawne zorganizowanie kontroli, która orientacyjnie trwa około 15 - 20 minut - jeśli nie ma do niej uwag. Po każdej kontroli policjanci wystawiają kierowcy lub przewoźnikowi protokół z kontroli.

Rodzice lub opiekunowie dzieci mogą poprosić kierowcę po przyjeździe na miejsce zbiórki o pokazanie takiego dokumentu. To czy autokar został skontrolowany można zweryfikować dzwoniąc do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie (tel. 47 724-82-13).

Jednocześnie stale przypominamy opiekunom o obowiązku opieki nad dziećmi i młodzieżą w czasie wysiadania/wsiadania oraz przebywania na drodze poza pojazdem.

Powrót na górę strony