Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł, bo nie miał maseczki

Data publikacji 30.04.2021

Mundurowi z Komisariatu Policji w Wieliszewie podjęli interwencję wobec mężczyzny, który nie stosował się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że 34-latek był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

Policjanci systematycznie sprawdzają, czy mieszkańcy naszego powiatu stosują się do obowiązujących restrykcji. Pomimo wielu apeli o przestrzeganie reżimu sanitarnego i troski o bezpieczeństwo zarówno swoje jak i innych, nadal nie brakuje osób świadomie łamiących przepisy.

W środę wieliszewscy policjanci, patrolując teren gminy, zauważyli mężczyznę, który nie miał zasłoniętych ust i nosa maseczką. Mundurowi podjęli interwencję. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 34-letni mieszkaniec Tłuszcza był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Sąd Rejonowy w Wołominie wydał nakaz doprowadzenia mężczyzny do zakładu karnego, w celu odbycia kary 4 miesięcy pozbawienia wolności za wcześniejsze przewinienia.

Mężczyzna został zatrzymany i po czynnościach w komisariacie trafił  do zakładu karnego.

Za popełnione wykroczenie dotyczące niestosowania się do nakazu zasłaniania ust i nosa mężczyzna został ukarany mandatem.

podkom. Justyna Stopińska/is

Powrót na górę strony