Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy z dożywotnim zakazem zatrzymany w oparciu o zgłoszenie na KMZB

Data publikacji 20.01.2021

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które wspomaga policjantów w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość łatwego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo. Mundurowi korzystają z tych informacji i codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują zagrożenia. Wczoraj policjanci legionowskiej drogówki weryfikując zgłoszenie dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości zatrzymali nietrzeźwego kierującego z sądowym zakazem.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – czyli narzędzie, które pomaga policjantom w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość szybkiego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo.

Kilka dni temu na KMZB zostało naniesione zgłoszenie dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości w Jabłonnie na ul. Marmurowej. Informacja ta  została przekazane policjantom ruchu drogowego do weryfikacji.

Wczoraj około g.15, podczas kolejnej kontroli tego miejsca mundurowi zwrócili uwagę na jadącego opla bez włączonych świateł. Postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli i przypomnieć mu o obowiązkowym oświetleniu. W trakcie kontroli policjanci od kierowcy wyczuli woń alkoholu. Alkomat wykazał w organizmie 48-latka blisko 2 promile. Podczas dalszych czynności wyszło na jaw, że mieszkaniec Warszawy, decyzja sądu ma dożywotni zakaz prowadzenie pojazdów mechanicznych.  

Teraz sprawą nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd. Za popełnione przestępstwa 48-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zachęcają do współpracy i korzystania z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki takiemu współdziałaniu oraz wymianie informacji pomiędzy mieszkańcami, a mundurowymi skuteczniej osiągnie się wymierne efekty zmierzające do poprawy bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania.

Pamiętać jednak należy, że mapa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112. Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

podkom. Justyna Stopińska/jf

Powrót na górę strony